WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA RODZIN

Diecezji Elbląskiej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Duchowa adopcja
Duchowa adopcja
Email Drukuj PDF

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

W dobie funkcjonujących w świecie totalitaryzmów politycznych czy finansowych czy błędnie pojętej wolności wcale nie tak rzadko kobieta czy rodzina staje wobec tragicznego wyboru: przyjąć czy odrzucić dar życia, który jest poczęty. Chrześcijanie, wierzący w siłę modlitwy i duchowe wsparcie dla tych osób, są zaproszeni do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Idea Duchowej Adopcji powstała w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. Duchowa Adopcja jest więc modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej, oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienie.

Dzisiaj stajemy przed Bogiem w bardzo trudnej chwili. Niejeden z nas zastanawia się co zrobić, by nie upadło na ziemię żadne z powtarzanych przez naszego Ojca Świętego za Chrystusem słów. Zapraszam do odpowiedzi czynem, czynienia wraz z Nim "cywilizacji miłości" i wspólnego budowania pomnika jego pontyfikatu jakim staną się uratowane również dzięki naszej modlitwie dzieci, których my nawet nie znamy, ale zna je Bóg. Miejmy również swój udział w Bożym miłosierdziu.

Zapraszamy do włączenia  i podjęcia się duchowej adopcję dziecka poczętego

 

Poprawiony: poniedziałek, 29 lipca 2013 16:43
 MODLITWA W INTENCJI RODZIN

Najświętsza Rodzino, błogosław i strzeż wszystkie rodziny świata.Zachowaj je złączone nierozerwalnym węzłem miłości, wierne otrzymanym łaskom i obowiązkom swego powołania.
Spraw, aby żyły według prawa i przykazań Bożych, by ich życie było odbiciem Twego życia na ziemi
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się Twoim szczęściem na ziemi.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ogląda nas:

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Statystyka

Użytkowników : 11
Artykułów : 118
Zakładki : 28
Odsłon : 27320

Facebook

Reklama

Polecane strony rodzinne
Polecane strony małżeńskie
Reklama
Polecamy:"Marsze dla życia i rodziny"
Reklama